סיוע לימודי לסטודנטים עם מגבלה ובעיות בריאות כרוניות

חונכות אקדמית

  • סטודנטים עם מגבלה זכאים לחונכות אקדמית בהיקף של שעתיים שבועיות בעלות של 50 ₪ לשעה.
  • סטודנטים עם בעיות בריאות כרוניות, הפוגעות באופן מהותי בתפקודי הלמידה או המונעות מהם להגיע בצורה מסודרת ללימודים, יכולים להגיש בקשה לקבלת שיעורי עזר ממדור תמיכה והנגשה לסטודנט. כל בקשה תידון לגופה, וע"פ חומרת המצב יישקלו מספר שעות שיעורי העזר שיינתנו לסטודנט. שיעורי העזר הינם בתשלום של 50 ₪ לשעה.

המדור אינו מעניק שיעורי עזר לסטודנטים עם בעיה רפואית זמנית כגון: שבר, ניתוח וכד'.

בקשה לחונכות אקדמית ניתן להגיש עד חודש טרם הבחינות דרך מערכת האינ-בר באופן הבא: 

בקשות ואישורים > הגשת בקשה > חונכות אקדמית > בקשה לחונך/ת לסטודנטים עם לקות למידה או הפרעת קשב וריכוז

חונכות אקדמית לסטודנטים עם מגבלה נפשית במסגרת סל שיקום של משרד הבריאות

מטרתה של התוכנית לסייע לסטודנטים המתמודדים עם מגבלה נפשית להצליח בלימודיהם בצורה מיטבית ולסייע לשילובם באוניברסיטה, כחלק משילובם המלא בקהילה. התוכנית מציעה ליווי ותמיכה רגשית, חברתית ואקדמית. התוכנית מיועדת לסטודנטים עם מגבלה נפשית המוכרים ע"י הביטוח הלאומי ו/או ע"י שירותי השיקום של משרד הבריאות עם 40% נכות רפואית על רקע נפשי.

במסגרת התוכנית הסטודנטים מקבלים חונכות דיסקרטית, אסטרטגיות ומיומנויות למידה, תמיכה עם הקשיים העולים במסלול הלימודים ומידע לגבי שירותי שיקום בקהילה. התוכנית מופעלת ע"י חברת נתן.

לפרטים נוספים, ניתן לפנות ל לליאור לייטנר - ליברמן, רכזת תמיכה בלימודים אקדמיים לסטודנטים עם מגבלה נפשית, מטעם חברת נתן.  טלפון 050-9112055  דוא"ל: Nathan.barilan@gmail.com

סיוע טכני וצרכי נגישות

סטודנטים עם מוגבלות יכולים לקבל בנוסף לסיוע הלימודי, סיוע טכני, כגון: עזרה בהתמצאות בספריה, תמלול שיעורים, הקראות, הקלטות, כרטיסי צילום. שירות זה ניתן ברובו במסגרת תוכנית החונכות. בנוסף, המדור משאיל מערכות F.M. לסטודנטים כבדי שמיעה. 

מדור תמיכה והנגשה לסטודנט עובד בשיתוף עם מדור מערכת שעות לצורך הנגשת כיתות הלימוד, ובתיאום עם רכזת הנגישות המוסדית.

לפניות פרטניות בנושא נגישות, ניתן לפנות ליועצת סטודנטים עם מוגבלות במדור.

הכוונה אקדמית

סטודנטים עם מוגבלות, שנתקלים בבעיות לימודיות או בבעיות מנהליות במהלך הלימודים, יוכלו לקבל ייעוץ והכוונה במסגרת מדור תמיכה והנגשה לסטודנט מיועצת הסטודנטים במדור.

מרכז למידה

במדור תמיכה והנגשה לסטודנט ישנו מרכז למידה נגיש לסטודנטים עם מוגבלות הכולל בתוכו חדרי עיון מרווחים ומעבדת מחשבים. כמו כן המדור מצויד בתשתית טכנולוגית חדשה ברמה הגבוהה ביותר כגון: טמ"סים, צג ברייל, תוכנות הגדלה, תוכנות הקראה וקורא מסך.